Karty - Kraina Lodu Czarny Piotruś & Memo FROZEN Powiększ

Karty - Kraina Lodu Czarny Piotruś & Memo FROZEN

Trefl Trefl

Nowy

Tradycyjna gra karciana dla dzieci z postaciami Krainy Lodu! Umożliwia ona grę w Czarnego Piotrusia jak i bardzo dobrze znane i lubiane Memo.

Więcej szczegółów

Niedostępny

4,40 zł

Ekspresowa i tania wysyłka

Sprawdzony i pewny towar

Bezpieczeństwo i komfort po zakupie

Talia FROZEN - Czarny Piotruś i Memo to tradycyjne gry karciane dla dzieci. Razem z kultowymi postaciami z filmu Kraina Lodu dzieci myślą logicznie i analizują.

Format: 6x9 cm
EAN: 5901911002600


Zasady GRY - Piotruś (loteryjka, Czarny Piotruś)

Liczba graczy: 2-5 graczy.
Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami tego samego rodzaju w każdej parze oraz "czarnego Piotrusia", nie mającego pary.

"Piotruś" ma wyrabiać spostrzegawczość, rozwijać skojarzenia, a także uczyć zachowań społecznych.

Pary na obrazkach dobiera się na ogół kierując się względami edukacyjnymi. Mogą być to na przykład postacie z bajek (np. karta z Jasiem i z Małgosią, z królewną Śnieżką i z krasnoludkami, z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem itp.), zwierzęta (kogut i kura, jeleń i łania, baran i owca itp.) i wszelkie inne tego rodzaju zestawienia, zależnie od tego, czy gra przeznaczona ma być dla najmłodszych, np. czterolatków, czy raczej dla starszych dzieci.

Rozgrywka

 • rozdajemy wszystkie karty kolejnym graczom (można poprzestać na rozdaniu tylko po cztery lub pięć w zależności od wieku graczy),
 • z posiadanych kart odkładamy na bok wszystkie posiadane pary (można ze pokazać innym graczom w celu sprawdzenia),
 • każdy gracz kolejno, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dobiera sobie po jednej karcie: jeśli na początku nie rozdano wszystkich, to dobiera się z nierozdanej kupki, jeśli tej już nie ma – to dobiera się kolejno – na chybił trafił – karty od gracza siedzącego po prawej stronie, wyciągając je z trzymanego przez niego wachlarza kart,
 • gracz nie widzi, jaką kartę wyciąga, jeśli dobrana karta pasuje do pary z inną posiadaną – całą parę, tak jak w poprzedniej fazie, gracz odkłada na bok,
 • czynności te wykonują kolejno wszyscy gracze aż do skutku: jeśli gracz mający w ręce tylko jedną kartę wyciągając od sąsiada natrafi na uzupełnienie swojej do pary – odkłada ją i zostaje bez żadnej karty, podobnie jak ten, od którego sąsiad ma wylosować kartę, a trzyma w ręce tylko jedną,
 • gracze, którzy pozbyli się kart – wychodzą z rozgrywki: wygrywają
 • Ten, który po pozbyciu się przez wszystkich graczy kart zostaje z "Piotrusiem" w ręce przegrywa.

Zasadny gry - MEMO

Gracze starają się jak najszybciej odkryć pary takich samych obrazków.

Reguły

 • z tali odkładamy kartę bez pary (Czarnwgo Piotrusia)
 • potasowane karty układamy obrazkami do dołu, tak aby żaden z graczy ich nie widział,
 • gracz odsłania dwa obrazki tak aby wszyscy je widzieli, 
 • jeśli znalazł parę pozostawia karty odsłonięte, odkrywa kolejne dwa obrazki, prawo odsłaniania kolejnych par przysługuje mu do momentu odkrywania par, jeśli obrazki nie pasują do siebie - prawo do odsłaniania ma kolejny gracz.
 • zabawa kończy się gdy wszystkie obrazki zostaną odsłonięte.

Trefl jest firmą rodzinną. Tworzymy z myślą o Dzieciach i Ich Rodzicach. Chcemy, by nasze ciekawe i bezpieczne zabawki dostarczały pomysłów na poznawanie świata, kształtowanie pozytywnych postaw oraz wspólne spędzanie czasu. Puzzle, gry i karty są fundamentem naszego biznesu. Pragniemy być wiarygodnym partnerem dla naszych Klientów, Dostawców i Pracowników. Sport rozumiemy jako naszą społeczną odpowiedzialność. To również sposób na promocję naszej firmy, a także regionu i kraju.


Trefl to wspólne emocje. Wspólna zabawa i przygoda, odkrywanie i poznawanie, radość zwycięstwa i smak porażki, rywalizacja fair-play i kibicowanie – to słowa klucze naszego brandu.


Trefl i pierwsze logo powstało w 1985 roku. Od początku logo bazowało na karcianym symbolu Trefl. Aktualne logo, nawiązując do tradycji, podkreśla dynamizm, radość i wspólnotę.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Karty Excellent NIGHTMARES - Trefl

„Ładnych” rzeczy jest wokół nas zbyt dużo, odczuwamy przesyt i swoisty przymus estetyczny. Talia przeznaczona jest (choć nie tylko) dla miłośników mrocznych klimatów. Spodoba się zwłaszcza fanom nieśmiertelnej serii „Obcy” i osobom zaczytującym się w proz

Dlaczego my?

Przekonaj się dlaczego, właśnie u nas warto robić zakupy - tak jak to zrobiły setki innych zadowolonych Klientów

Maciej Strzelbicki - właściciel IVORA.pl

Sprawdzony i pewny towar

Dostępne
Oferowane zabawki i pozostałe towary mamy w magazynie lub w punkcie odbioru (Warszawa Ursynów przy al. KEN) gdzie czekają na wysyłkę. Dzięki temu wysyłka jest bez opóźnień. Gwarantujemy.

Sprawdzone
Wszystkie zabawki i inne towary testujemy przed wysyłką, dzięki czemu kupując u nas możesz być spokojny o jakość zakupionych przedmiotów.

Zawsze udana transakcja

Szybka wysyłka
Paczki wysyłamy każdego dnia, więc możesz być spokojny-a, że przesyłka dojdzie bez zbędnej zwłoki.

100%
Każdy nasz Klient jest zadowolony z zakupu. Dowodem są nasze opinie.

Bezpieczne opakowanie
Zdajemy sobie sprawę, że na drodze pomiędzy nami a Tobą znajduje się firma transportowa. Dlatego ze szczególną starannością pakujemy przesyłki, by doszły do Ciebie zawsze w nienaruszonym stanie

Bezpieczeństwo i komfort po zakupie

Faktura VAT
Jesteśmy legalnie działającą, ponadto w 100% Polską firmą, więc do każdej transakcji wystawiamy dowód zakupu w postaci paragonu lub (na życzenie) faktury VAT.

Pomoc
Po zakupie nie pozostawiamy Klienta samego. Skontaktuj się z nami jeżeli masz problem, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Ci pomóc.

Rozumiem

Uwaga! Witryna używa plików cookie, w celu sprzedawania najlepszych zabawek w najlepszych cenach. Jak je wyłączyć dowiesz się w polityce cookies.