Korpoludki - Gra planszowa Jawa Powiększ

Korpoludki - Gra planszowa Jawa

Jawa Jawa

Nowy

Gra planszowa przeznaczona dla 2-5 graczy w wieku od 12 lat.

Wyścig szczurów w Korporacji - to nie przelewki. Aby wspiąć się na sam szczyt wieżowca KORPO S.A. w Mordorze należy uzyskać jak najwięcej punktów Prestiżu. W tym celu gracze zbierają Karty Atrybutów Stopnia I, II, III i Stopnia TOP. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Więcej szczegółów

59,16 zł

Ekspresowa i tania wysyłka

Sprawdzony i pewny towar

Bezpieczeństwo i komfort po zakupie


Rekwizyty:
110 kart Akcji
86 kart Atrybutów Prestiżu I stopnia
19 kart Atrybutów Prestiżu II stopnia
10 kart Atrybutów Prestiżu III stopnia
5 kart Atrybutów Prestiżu stopnia TOP
5 pionków
ogromna plansza
instrukcja.

Poniższa recenzja pochodzi ze strony: http://mlodygiercownik.blog.pl/

Tym produktem wydawca uświadomił nas, jak ważna dla odbiorcy jest nazwa gry planszowej oraz ilustracja tytułowa. „Korpoludki” – fenomenalne określenie dla pasjonatów życia w korporacji, celowo użyliśmy innego słowa niż pracy! Uporządkowany zakład i zasady, a wewnątrz nas chaos, buzujące emocje i brutalna walka o miejsce na szczycie lub po prostu przetrwanie w ramach struktury – spójrzcie na obrazek, który mówi wszystko! Polegli i włodarze, trochę jak na wojnie…

Gra dla 2-5 graczy w wieku od 12 lat, która powinna wam zająć średnio 1,5 godziny. Wewnątrz broszurowa instrukcja wydana na dobrym papierze, genialnie zilustrowana plansza- wieżowiec korporacji, 110 kart akcji, 120 kart atrybutów prestiżu, 5 pionków.

Naszą uwagę zwraca budynek – jeden z najlepiej narysowanych w grach planszowych, jaki widzieliśmy. Dominuje zimna kolorystyka i pozbawione rodzinnego ciepła puste pomieszczenia, całość składana jest z 4 dużych puzzli. Zatrzymujemy także wzrok na kartach atrybutów, bo są naprawdę mocne – prawie, jak czasem żetony w grach. Pionki wkładane w podstawki pasują do całości stylu. Wizualnie znakomite, grafik zrobił kawał dobrej roboty!

Celem gry jest dotarcie na ostatnie piętro wysokościowca i zamieszkanie w mitycznym biurze prezesa firmy, w drodze na sam szczyt trzeba uzbierać najwięcej punktów prestiżu.

Naszą karierę rozpoczynamy rzec można prawie na parkingu, z 3 kartami atrybutów I stopnia na dobry początek, czyli przykładowo pantofle, krawat i marynarka czy żakiet. Przez 30 sekund musimy przekonać rywali, żebyśmy to my zostali pierwszym graczem – nie można głosować na siebie. Przed rozpoczęciem gry układamy karty w równe stosiki i rodzaje – podział na stopnie.

Z poszczególnych pomieszczeń na planszy pobieramy karty, czasem czekamy turę, innym razem przenosimy pionki – swoje lub cudze, ewentualnie potrzebujemy posiadać dany gadżet, aby piąć się wyżej. W każdej rundzie nasz Korpoludek wędruje o jedno pole, a posiadacz Medalu nawet o dwa! Wykonywane zadanie z pola planszy jest nadrzędne wobec polecenia z karty.

Karty atrybutów niższego stopnia zamieniamy na te bardziej wartościowe, których liczba jest ograniczona. Pierwszy Korpoludek na „Finiszu” co turę losuje po dwie karty akcji z pominięciem ruchu i czeka na resztę graczy.

Karta atrybutu posiada oznaczony stopień, nazwę, liczbę punktów, spis reszty kart do kompletu, które będziemy potem wymieniali na wyższą kartę im przypisaną.

Gra polega na kolekcjonowaniu i łączeniu ze sobą określonych atrybutów oraz wypełnianiu poleceń z planszy i kart akcji. Jest negatywna interakcja wynikająca z poleceń – zabieranie kart atrybutów, cofanie pionków. Posiadając atrybuty wybranego stopnia można zignorować negatywną dla nas kartę akcji. Jeśli chcemy skorzystać z bonusów wynikających z określonych kart akcji musimy spełnić opisane na nich warunki. Zużyte karty odkładamy na spód talii.

Nie jest to pozycja specjalnie wymagająca, ale sprawia wiele radości, w szczególności mniej doświadczonym graczom poszukującym czegoś lekkiego. Na losowość wynikającą z kart nie mamy większego wpływu, ale samo zbieranie płytek atrybutów i stawanie się gwiazdą – coraz modniej ubranym i posiadającym droższe gadżety Korpoludkiem sprawia dużą frajdę. Zaawansowani gracze mogą narzekać na ograniczoną kontrolę naszej sytuacji w grze, która silnie zależy od przypadku czy szczęścia.

Przyjemna zabawa, pozbawiona wysiłku intelektualnego, ale w ładnej oprawie i z dobrym humorem. Wspaniała, żeby się pysznie rozegrać, a potem przejść dalej. Podobała się!

Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych - Polish Toy Association.


Rokrocznie bierzemy udział w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku", organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.


Zdobyte nagrody:


  • Rok 2014 - XIII edycja konkursu w kategorii Zabawa gry planszowe dla dzieci 7-12 lat: wyróżnienie dla gry planszowej "SQUARKI Base".

  • Rok 2013 - XII edycja konkursu w kategorii Zabawa gry planszowe dla dzieci 3-7 lat: wyróżnienie dla serii układanek edukacyjnych "Śmiałe Owoce", "Śmiałe Warzywa", "Małe ZOO", "Małe Zwierzęta".

  • Rok 2012 - XI edycja konkursu w kategorii Zabawa gry planszowe dla dzieci 3-7 lat: wyróżnienie dla gier planszowycg "Dietek - jak odchudzić przyjaciela" oraz "Telefon 112 - wszyscy na pomoc!".

  • Rok 2011 - X edycja konkursu w kategorii Zabawa gry planszowe dla dzieci 7-12 lat: wyróżnienie za grę planszową "Super Kibic".

  • Rok 2010 - IX edycja konkursu w kategorii Zabawa gry planszowe dla dzieci 3-7 lat: wyróżnienie za grę planszową "Miasteczko".

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Junior - wiem wszystko. Gra elektroniczna - Jawa

Gra elektroniczna Junior przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat. Rozwija pamięć i zdolności kojarzenia. W trakcie zabawy dzieci doskonalą analizę i syntezę wzrokową, ucząc się podnoszą swój poziom intelektualny.

Dlaczego my?

Przekonaj się dlaczego, właśnie u nas warto robić zakupy - tak jak to zrobiły setki innych zadowolonych Klientów

Maciej Strzelbicki - właściciel IVORA.pl

Sprawdzony i pewny towar

Dostępne
Oferowane zabawki i pozostałe towary mamy w magazynie lub w punkcie odbioru (Warszawa Ursynów przy al. KEN) gdzie czekają na wysyłkę. Dzięki temu wysyłka jest bez opóźnień. Gwarantujemy.

Sprawdzone
Wszystkie zabawki i inne towary testujemy przed wysyłką, dzięki czemu kupując u nas możesz być spokojny o jakość zakupionych przedmiotów.

Zawsze udana transakcja

Szybka wysyłka
Paczki wysyłamy każdego dnia, więc możesz być spokojny-a, że przesyłka dojdzie bez zbędnej zwłoki.

100%
Każdy nasz Klient jest zadowolony z zakupu. Dowodem są nasze opinie.

Bezpieczne opakowanie
Zdajemy sobie sprawę, że na drodze pomiędzy nami a Tobą znajduje się firma transportowa. Dlatego ze szczególną starannością pakujemy przesyłki, by doszły do Ciebie zawsze w nienaruszonym stanie

Bezpieczeństwo i komfort po zakupie

Faktura VAT
Jesteśmy legalnie działającą, ponadto w 100% Polską firmą, więc do każdej transakcji wystawiamy dowód zakupu w postaci paragonu lub (na życzenie) faktury VAT.

Pomoc
Po zakupie nie pozostawiamy Klienta samego. Skontaktuj się z nami jeżeli masz problem, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Ci pomóc.

Rozumiem

Uwaga! Witryna używa plików cookie, w celu sprzedawania najlepszych zabawek w najlepszych cenach. Jak je wyłączyć dowiesz się w polityce cookies.